Skrócone przywodziciele uda powodują górną, najbardziej niebezpieczną, translację głowy kości udowej w stawie biodrowym. Ten stan może doprowadzić do zwyrodnień.
Skrócone przywodziciele to również duże prawdopodobieństwo kolana koślawego, problemów z rzepką i więzadłami w stawie kolanowym, płaskiej stopy, nadmiernego przodopochylenia miednicy, pogłębionej lordozy lędźwiowej kręgosłupa, pogłębionej kifozy piersiowej.

Skrócone przywodziciele mogą uniemożliwić wykonywanie, w bezpieczny sposób, przysiadu. Miednica, nie mieszcząc się pomiędzy kośćmi udowymi, opiera się o nie i przechodzi w kierunku tyłopochylenia. Tym samym wypłyca w przysiadzie naturalną lordozę lędźwiową. Taka sytuacja jest najczęstszą przyczyną kontuzji kręgosłupa podczas wykonywania przysiadu.

Wykonując moje ćwiczenia zapewnisz właściwą długość, elastyczność i siłę przywodzicieli uda. Zapobiegniesz kolanu koślawemu, płaskiej stopie i problemom z kręgosłupem.

Jeżeli podobają Ci się materiały które publikuję to nie zapomnij subskrybować mojego kanału. Każda subskrypcja, łapka w górę motywują mnie i dają siłę do kolejnych filmów ☀️ Dzięki! 🙏🙏🙏😘

Na pewno wśród znajomych masz osoby, które mają kolano koślawe, płaską stopę, czy nadmierne przodopochylenie miednicy. Udostępnij im ten materiał.

Jeżeli potrzebujesz indywidulanej diety online, ułożonej po solidnej konsultacji z dietetyczką kliniczną i wspieranej treningiem pod moją opieką, to skontaktuj się ze mną. Do diety online podchodzimy tak jak w gabinecie stacjonarnym, bez automatów, schematów, masowych wysyłek. Obsługujemy również klientów ze schorzeniami wymagającymi modyfikacji diety.

Dieta online, trening online – zapraszam do współpracy:

Zacznij zmianę już dziś! To prostsze niż myślisz. Wybierz jedną z czterech poniższych opcji.