Dietetyk Wrocław, odchudzanie Wrocław, diety w schorzeniach, opieka trenera.

POMAGAMY SKUTECZNIE I KOMPLEKSOWO

ZADBAĆ O ZDROWIE
ODZYSKAĆ PRAWIDŁOWĄ MASĘ CIAŁA
ODZYSKAĆ PEWNOŚĆ SIEBIE

1. Jak umówić się na wizytę u dietetyka we Wrocławiu?

Dietetyk WrocławDietetyk Wrocław, odchudzanie Wrocław, diety kliniczne - zapisz się na konsultację.

Aby umówić się na wizytę do dietetyka we Wrocławiu skorzystaj z jednej z trzech możliwości kontaktu:

1. telefoniczny: +48 502 740 940 (pn-sb. 9-20)

2. e-mailowy: info@poradiety.pl

3. przez formularz (polecamy)

Polecamy umawianie się na wizyty przez formularz znajdujący się na naszej stronie. W formularzu należy podać swoje podstawowe dane, informacje o stanie zdrowia oraz cel wizyty. Formularz zostanie przekazany dietetykowi i dzięki temu wizyta przebiegnie płynniej.

Bardzo prosimy o wpisanie aktualnego numeru telefonu. Dietetyk oddzwoni w celu umówienia dogodnego terminu wizyty.

Adres: Dietetyk Wrocław - Pora Diety, ul. Stanisława Dubois 7/4, 50-208 Wrocław

Dietetyk we Wrocławiu przyjmuje od poniedziałku do piątku w godzinach 11-19 (ostatnia wizyta o godz. 18).

Przyjdź do nas z partnerem i otrzymajcie 30% zniżki na wszystkie nasze usługi

Dietetyk dla par Wrocław

Czy chcecie schudnąć, staracie się o dziecko lub macie inny wspólny cel?

Zapraszamy na konsultacje w parach. We dwoje raźniej i...taniej! 

Plan żywieniowy dla par to:

  • podobne posiłki,
  • różna kaloryczność,
  • wspólny cel!

Rozważ konsultacje online

konsultacje dietetyczne onlineJeśli nie mieszkasz we Wrocławiu lub nie masz czasu ani możliwości, aby przyjechać na wizytę stacjonarną, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty ONLINE. Konsultacje przez Skype przebiegają podobnie jak w gabinecie stacjonarnym. 

2. Jak przygotować się do wizyty?

Dietetyk we Wrocławiu

Przed wizytą u dietetyka warto się do niej przygotować. Dzięki temu przebiegnie ona sprawnie i bezstresowo. 

Przed pierwszą wizytą pomyśl nad celem jaki chcesz osiągnąć. Może być to np. schudnięcie lub zwiększanie masy ciała, poprawa stanu zdrowia, redukcja objawów choroby, poprawa samopoczucia, zwiększenie energii życiowej lub stanu odżywienia organizmu, przygotowanie do ciąży itp.
Zanim przyjdziesz na konsultację do poradni Dietetyk Wrocław - Pora Diety zastanów się jaka jest twoja gotowość do zmian? Jak silna jest twoja motywacja? Co i w jakim stopniu motywuje cię do zmian a co może cię zniechęcać?
Warto również spisać pytania do dietetyka, aby o nich nie zapomnieć podczas wizyty.

Twój sposób żywienia

Podczas  pierwszej konsultacji dietetyk będzie chciał poznać twój dotychczasowy sposób żywienia i nawyki. Jeszcze przed wizytą poprosi cię o przygotowanie min. trzy-dniowego dzienniczka bieżącego żywienia z dwóch dni powszednich i jednego dnia weekendowego. Dzienniczek powinien być spisywany na bieżąco, gdyż bardzo ważne są szczegóły (godziny posiłków, wielkość porcji, przekąski, ilość wypitych płynów), które wpływają na wartość odżywczą diety, a w konsekwencji na  jej ocenę przez dietetyka.  

Dzienniczek powinien być prowadzony uczciwie i skrupulatnie. Podczas jego prowadzenia ważna jest szczerość. Należy notować wszelkie słodkie i słone przekąski, napoje, alkohol, dodatki tłuszczu do potraw itp. Pamiętaj, że dietetyk układając dla ciebie dietę będzie bazował na informacjach, które od ciebie otrzyma. Warto więc, aby były prawdziwe. Dietetyk nie będzie wytykał ci błędów ani krytykował. Musi po prostu poznać twoje nawyki żywieniowe.

Szczególną uwagę zwróć na:

  • godziny posiłków i przekąsek,
  • napoje i dodatki do nich (cukier, miód, mleko, słodzik),
  • wielkość potraw/produktów,
  • skład posiłków.

Posiłki należy rozpisać na poszczególne składniki i podać ich gramaturę. Możesz notować ją w g/ml lub w miarach domowych (plaster, kromka, szklanka, garść itp.),
Przykładowo zamiast ,,owsianka z żurawiną” napisz ,,mleko 3,2% 1 szklanka, płatki owsiane 4 łyżki, żurawina suszona 1 łyżka”.

Pamiętaj, że im bardziej szczegółowy dzienniczek, tym lepsza analiza twojego dotychczasowego sposobu żywienia, diagnoza problemu z jakim zwracasz się do dietetyka oraz precyzyjniej dopasowana dieta.

Dzienniczek żywienia wraz ze wzorem do pobrania: 

Wyniki badań

W przypadku chorób lub zaburzeń metabolicznych należy wziąć ze sobą na wizytę wyniki odpowiednich badań wykonanych do 3 miesięcy wstecz, takich jak badania krwi (morfologia, glukoza, cholesterol, przeciwciał, TSH itp.) i moczu. Dietetyk spisze interesujące go wyniki i odda ci badania. Pamiętaj, że dietetyk nie diagnozuje chorób ani nie interpretuje wyników. Jest to zadanie lekarzy.

Obszarem naszego działania jest przede wszystkim odchudzanie, ale nie tylko. Zajmujemy się również dietetyką kliniczną, czyli dietoterapią chorób oraz zaburzeń metabolicznych, a w szczególności:

- cukrzycy typu I i II,Dietetyk dla dziecka Wrocław
- insulinooporności,
- schorzeń tarczycy (niedoczynność i nadczynność tarczycy, choroba Hashimoto, choroba Gravea-Basedowa),
- PCOS (zespół policystycznych jajników),
- celiakii,
- anemii,
- nietolerancji pokarmowych (np. nietolerancji laktozy),
- alergii,
- nadciśnienia,
- hipercholesterolemii (wysoki cholesterol),
- dny moczanowej,
- IBS (zespół jelita drażliwego),
- zaparć,Dieta bezglutenowa Wrocław
- schorzeń wątroby np. niealkoholowa stłuszczeniowa choroba wątroby (stłuszczenie wątroby),
- anoreksji, bulimii,
- innych schorzeń (zapytaj dietetyka).

Sporządzamy również diety dla:

- kobiet w ciąży oraz karmiących,
- par starających się o dziecko*,
- dzieci (również z niedowagą lub nadwagą i otyłością),
- wegan i wegetarian,
- osób bardzo aktywnych fizycznie oraz sportowców,
- osób w podeszłym wieku np. z problemami z połykaniem pokarmów (dysfagia), z ograniczeniami ruchowymi lub innymi schorzeniami.

*Zniżka 30% dla par na wszystkie usługi Dietetyk Wrocław - Pora Diety.

dobry dietetyk Wrocław

3. Jak wygląda pierwsza wizyta?

Odchudzanie Wrocław

Dietetyk dołoży starań, aby wizyta przebiegła w komfortowej i miłej atmosferze.

Pierwsza konsultacja w Poradni Pora Diety - Dietetyk Wrocław trwa ok. 60 min. i składa się z trzech etapów:

1. Wywiad lekarski (stan zdrowia, historia choroby, przyjmowane leki, obciążenia rodzinne, analiza wyników badań itp.) oraz dietetycznego (omówienia sposobu żywienia i stylu życia).

2. Warzenie i pomiar składu ciała metodą BIA oraz omówienie wyników.

3. Wstępne zalecenia dietetyczne oraz założenia diety (energetyczność, ilość i pory posiłków, skład itp.), ustalenie celu, oszacowanie czasu niezbędnego do jego osiągnięcia, umówienie wizyty kontrolnej.

O co jeszcze może zapytać dietetyk?

Czy w przeszłości stosowałaś diety? Jeśli tak to jakie, kiedy i jakie były efekty?

Jak wygląda twój dzień powszedni oraz weekendy? O której wstajesz i chodzisz spać? W jakich godzinach pracujesz/studiujesz?

Jak wygląda twoja aktywność fizyczna?

Jakie są twoje preferencje żywieniowe i smakowe? Czy występują alergie/nietolerancje pokarmowe?

Twoje odpowiedzi na pytania posłużą do ułożenia spersonalizowanego planu żywieniowego, którego stosowanie będzie dla ciebie proste i przyjemne. Dietetyk skomponuje go tak, abyś nie czuł, że jesteś na diecie, jadł smaczne posiłki i nie był głodny. Jeśli słowo ,,dieta” kojarzy ci się z rygorem i monotonnymi posiłkami, na pewno będziesz miło zaskoczony.

Czy już na pierwszej wizycie otrzymasz dietę?

Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, dlatego nigdy nie wręczamy gotowych diet na pierwszej konsultacji. Praca nad przygotowaniem twojego planu żywieniowego zajmie dietetykowi sporo czasu, ponieważ będzie musiał zebrać i przeanalizować wszystkie otrzymane od ciebie informacje. Dzięki temu możesz mieć pewność, że stworzony dla ciebie plan jest idealnie dobrany. Dietetyk potrzebuje średnio kilku dni na przygotowanie diety.

Podczas wizyty dietetyk zbada twój skład ciała na analizatorze. Wyniki badania masy i składu ciała metodą BIA obejmują 19 danych, które dietetyk przedstawi ci w obrazowy i zrozumiały sposób. Wytłumaczy i opisze wyniki porównując je z wartościami referencyjnymi dla twojego wieku i płci. Dowiesz się ile wynosi procentowa zawartość wody oraz tkanki tłuszczowej w twoim ciele, ile ważą wszystkie twoje mięśnie, jakie jest twoje dzienne zapotrzebowanie na kalorie (CMP, całkowita przemiana materii), jaki jest twój przybliżony wiek metaboliczny. Dietetyk weźmie pod uwagę wyniki badania składu ciała przy komponowaniu twojej diety.

To badanie wyjaśni wiele istotnych kwestii i pokaże to, czego nie można dostrzec gołym okiem lub sprawdzić tradycyjnymi metodami np. wykonując pomiary. Badanie służy m. in. do wykrycia tzw. otyłości ukrytej czyli nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej w ciele mimo prawidłowej masy ciała i BMI oraz sarkopenii (utrata masy mięśniowej i związane z tym pogorszenie sprawności fizycznej). 

Na koniec wspólnie z dietetykiem ustalisz realny cel oraz szacowany czas na jego osiągnięcie. Aby zachować ciągłość dietoterapii dietetyk umówi cię na wizytę kontrolną. Pamiętaj, że odchudzanie czy wprowadzanie zmian w żywieniu ze względów zdrowotnych wymaga cierpliwości i konsekwencji, dlatego ważne są regularne wizyty kontrolne.

Dietetyk Wrocław, odchudzanie Wrocław, diety kliniczne 

4. Jak wygląda przygotowanie diety?

Dietetyk hashimoto Wrocław

Dietetyk otrzyma od ciebie bardzo dużo informacji, które po konsultacji przeanalizuje i na ich podstawie opracuje odpowiednio zbilansowaną, bezpieczną i skuteczną dietę. Dietetyk potrzebuje ok. 3 dni na przygotowanie dla ciebie indywidualnego planu dietetycznego.

Standardowo plan dietetyczny zawiera 7 lub 14 dziennych jadłospisów. W każdym z nich znajdziesz godziny posiłków, ich nazwy, skład, ilość składników w g/ml i miarach domowych, a także sposób przygotowania. Tygodniowa dieta zawiera listę zakupów, indywidualne zalecenia dietetyczne oraz plan do wydrukowania i powieszenia na lodówce. Poszczególne posiłki są komponowane tak, aby była możliwość ich rotowania oraz powtarzania. Możesz więc samodzielnie miksować posiłki oszczędzając w ten sposób czas i minimalizując straty żywności.  

Dietetyk prześle twój plan dietetyczny mailem. Jeśli w trakcie stosowania planu żywieniowego będziesz mieć pytania, możesz zadać je dietetykowi e-mailem lub zadzwonić.

Czy plan żywieniowy (dieta) jest trudny w realizacji?

Z doświadczenia wiemy, że zmiana sposobu żywienia jest możliwa tylko, jeśli  zalecenia i plan żywieniowy są realne i dopasowane do stylu życia i preferencji klienta. Celowo staramy się unikać słowa ,,dieta”, ponieważ ma ono negatywny wydźwięk i kojarzy się z reżimem żywieniowym oraz głodówkami.
Dostajemy wiele pozytywnych opinii od klientów, którzy są zaskoczeni, że stosując się do naszych planów nie są głodni, a wręcz czasami nie są w stanie dokończyć porcji, a mimo tego osiągają założone cele. Bardzo często słyszymy: ,,Nie czuję, że jest na diecie”,  ,,Jem dużo i chudnę. To działa!”. Daje nam to ogromną satysfakcję, gdyż z doświadczenia wiemy, że wygodny i dopasowany plan żywieniowy przekłada się na stopień i długość jego realizacji, a w konsekwencji na trwałe efekty.  

Posiłki w twoim planie żywieniowym będę smaczne i proste w przygotowaniu , a nauka zdrowych nawyków żywieniowych i osiąganie docelowej masy ciała i innych celów będzie odbywać się ,,przy okazji”. Podczas stosowania planu poznasz nowe przepisy i sposoby przygotowywania posiłków, a zdobyte umiejętności kulinarne będziesz wykorzystywać po osiągnięciu celów i zakończeniu współpracy z nami.
Plan żywieniowy będzie dopasowany do twoich indywidualnych potrzeb, a posiłki skomponowane zgodne z zasadami zdrowego żywienia i odpowiednio zbilansowane. Dzięki dobrze dobranej diecie składającej się ze smacznych i ciekawych potraw będziesz z przyjemnością realizować wytyczony plan.

Przykładowe dzienne jadłospisy: 1800 kcal, 1600 kcal:

Jadłospisy układamy zgodnie z założeniami Diety Balance. Przeczytaj więcej o Diecie Balance autorstwa Agnieszki Kopacz.

Najlepszy dietetyk Wrocław
Dietetyk dziecięcy Wrocław

Fragment jadłospisu Poradni Pora Diety - Dietetyk Wrocław, odchudzanie Wrocław, diety kliniczne.

5. Wizyty kontrolne

Odchudzanie czy dietoterapia schorzeń wymaga czasu i konsekwencji. Pierwsza konsultacja to dopiero wstęp do zmiany twoich nawyków, podejścia do żywienia, stylu życia oraz twojej edukacji żywieniowej.

Godzina to zbyt mało, aby dietetyk mógł przekazać ci całą swoją wiedzę oraz abyś nauczył się i utrwalił zdrowe nawyki żywieniowe. Na efekty w postaci np. redukcji masy ciała również musisz poczekać. Jednak gwarantujemy, że twoja cierpliwość będzie wynagrodzona.

Po otrzymaniu pierwszej diety (planu żywieniowego) będziesz mieć z pewnością wiele pytań. Pozostanie na tym etapie samemu może spowodować szybkie zniechęcenie i zarzucenie diety. Czasami będziesz mieć lepsze, a czasami gorsze dni. Aby uniknąć efektu jojo, dietetyk musi kontrolować proces redukcji masy ciała, a po jego zakończeniu stopniowo ,,wyprowadzić” cię z diety niskoenergetycznej do diety normokalorycznej.

Dietetyk podczas wizyt kontrolnych będzie otrzymywał od ciebie informację zwrotną na podstawie, której będzie mógł jeszcze dokładniej dopasować do ciebie następne plany żywieniowe. Dietetyk będzie kontrolował zmiany w składzie ciała badając cię na analizatorze i w razie potrzeby dokonywał korekty w diecie czy aktywności fizycznej. Z każdą wizytą będziesz czuć się coraz pewniej, a twoja kontrola nad tym, co jesz oraz wiedza żywieniowa będzie większa. Dzięki temu po zakończeniu dietoterapii  lub odchudzania będziesz dokonywać świadomych wyborów żywieniowych i utrzymasz osiągnięte efekty.

Zalecamy, aby wizyty kontrolne  odbywały się co ok. 3 tygodnie, aż do uzyskania zakładanego efektu oraz ustabilizowania masy ciała lub widocznej poprawy stanu zdrowia.

Odwiedź naszą poradnię dietetyczną we Wrocławiu.

  1. Zadbaj o zdrowie
  2. Odzyskaj prawidłową masę ciała
  3. Odzyskaj pewność siebie

Serdecznie zapraszamy do poradni dietetycznej!

Zespół Pora Diety - Dietetyk Wrocław, odchudzanie Wrocław, diety kliniczne

Dietetyk Wrocław, ul. Stanisława Dubois 7/4

. . . . . .