Trener personalny Ryszard Czarkowski, właściciel Poradni Pora Diety
Absolwent Politechniki Wrocławskiej kierunku Systemy Informatyczne w Zarządzaniu. Trener personalny i coach z wieloletnim doświadczeniem.
Instruktor Międzynarowowej Organizacji Kitesurfingu IKO, instruktor snowboardu Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Snowboardu SITS, instruktor narciarstwa, uczestnik zawodów kulturystycznych, uczestnik zawodów w kolarstwie górskim MTB, uczestnik zawodów w łyżwiarstwie szybkim, właściciel firmy organizującej wyjazdowe szkolenia na kitesurfingu. Zawsze otwarty i pełen energii. Swoją postawą motywuje klientów do osiągania wyznaczonych celów i wymarzonej sylwetki. Wydobywa z podopiecznych to co najlepsze. W wolnym czasie podróżuje, fotografuje, lata na paralotni, gra w tenisa, uczestniczy w górskich wyprawach rowerowych i pieszych, jeździ na nartach, snowboardzie i snowkite, pływa na kitesurfingu, windsurfingu, gra w tenisa.

"Dziesiątki tysięcy godzin treningów z klientami nauczyło mnie, że najważniejsza jest dobra komunikacja między mną, a podopiec

znym oraz jego komfort i bezpieczeństwo. Mając spełnione te warunki możemy ustalać cele i pracować nad ich realizacją. Staram się, aby chwile spędzone ze mną były dla ciebie najlepszymi w ciągu dnia. Chciałbym abyś był pewien, że nie jesteś sam i razem osiągniemy sukces. Moi podopieczni wiedzą, że są pod dobrą opieką i że ze mną osiągną to, czego nie potrafili dokonać w pojedynkę. Zdziwisz się ile jesteś w stanie dokonać. To wszystko drzemie głęboko w tobie. Wprowadzę cię na wyższy poziom i udowodnię, że jesteś w stanie pokonać samego siebie, blokady, które istnieją jedynie w twojej głowie.

Zdrowy i aktywny styl życia pozwoli zachować ci zdrowie i kondycję przez wiele lat. Chciałbym cię nim zarazić abyś mógł
w pełni korzystać ze wszystkich dostępnych aktywności. Chciałbym abyś był w stanie robić to co ci się wymarzy. Aby twój organizm nie był ograniczeniem. Razem wbiegniemy na najwyższą górę!

W pracy trenera, coacha, instruktora najbardziej podoba mi się to, że mogę zmieniać wasze życie na lepsze. Pamiętaj, że twój organizm to największa wartość. Dbaj o niego! Dbając o siebie troszczysz się o swoich bliskich i otoczenie."

Dietetyk kliniczny Patrycja Adamus
Dietetyczka Poradni Pora Diety. Prowadzi poradnictwo stacjonarne oraz online dzięki czemu może pomagać klientom w najdalszych zakątkach świata.
Prowadzi wykłady i szkolenia z zakresu zdrowego odżywiania dla uznanych marek (m.in. Znany Lekarz).
Wydaje opinie eksperckie firmom z branży spożywczej, farmaceutycznej oraz fitness.
Specjalizuje się w skutecznym, smacznym i praktycznym odchudzaniu, żywieniu dzieci i kobiet w ciąży oraz  terapii schorzeń takich jak cukrzyca, Hashimoto, PCOS, niedoczynność tarczycy.
Absolwentka Akademii Medycznej we Wrocławiu oraz Human Nutrition - London Metropolitan University. Członkini Polskiego Towarzystwa Dietetyki, Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków, Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu oraz Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. Pracowała  w warszawskich szpitalach i prywatnych klinikach (Centrum Zdrowia Dziecka, Kardiofon, MD Clinic). Tworzyła i wdrażała ogólnopolski program odchudzający dla sieci fitness klubów. Występuje jako ekspert w radiu i telewizji (TVP, Polsat, Polskie Radio) oraz wypowiada się na temat diety dla gazet oraz portali internetowych (Newsweek, Gazeta Wyborcza, Women’s Health, Wirtualna Polska, Innpoland). Jest ekspertem portalu abcZdrowie.pl.
Uwielbia jeść i próbować nowych przepisów oraz potraw. Kocha podróże i sporty wodne. Z każdej wyprawy przywozi nowe inspiracje oraz przepisy, które doceniają klienci znudzeni monotonnymi i niesmacznymi dietami. Uczestniczy w projekcie dietabalance.pl promującym zdrowy i zrównoważony tryb życia. Zawsze jest blisko problemów swoich pacjentów. W gąszczu sprzecznych informacji i cudownych diet zawsze wskaże ci właściwą drogę, obali żywieniowe mity i oddzieli prawdę od fikcji.

,,Pokażę ci, że zdrowa dieta może być symfonią smaków. Nie musisz głodować, ani łykać suplementów diety. Być może stosowałeś w swoim życiu wiele różnych drakońskich diet, które zawsze kończyły się efektem jojo. Już wiesz, że to droga donikąd. Tam, gdzie warto dojść, nie ma dróg na skróty. Z moją pomocą przejdziesz prostą i jasną ścieżką ku zdrowiu i pięknej sylwetce.

Pacjenci często pytają mnie, co jem. Każdy przepis, który pojawia się w moich dietach wypróbowałam w swojej kuchni. Moja codzienna dieta składa się z potraw, które umieszczam w jadłospisach dla innych. Uważam, że aby pomagać innym najpierw trzeba zacząć od samego siebie. Dzięki temu, że sama od lat ćwiczę i prowadzę zdrowy styl życia, lepiej wczuwam się w sytuację klienta i jednocześnie jestem dla niego pozytywnym przykładem. Prowadząc aktywny styl życia zarażam nim innych nie tylko na chwilę, ale na całe życie.

Przeżyłam to, co mówię i robię to, o czym mówię.”