Mięśnie kulszowo goleniowe są w stanie zniszczyć Ci kręgosłup i staw kolanowy. Jeżeli nie będziesz o nie dbać to odwdzięczą się stanami bólowymi kolana i odcinka lędźwiowego kręgosłupa 🤷‍♂️

Dlaczego właśnie tak?

Znowu muszę napisać o siedzeniu. Tak, długotrwałe siedzenie zabija 👨‍🦽
Podczas siedzenia mięśnie tylnej taśmy uda się skracają. Skrócone będą pociągać miednicę do tyłopochylenia. Taka rotacja miednicy spłaszczą naturalną lordozę lędźwiową kręgosłupa i powoduje stany bólowe.
To nie wszystko. Zazwyczaj mamy słabe mięśnie kulszowo goleniowe i pośladkowe. Natomiast mocne czworogłowe uda. Bardzo często kulszowo goleniowe muszą wykonywać pracę wyprostu biodra za dysfunkcyjne pośladki. Kompensując i wyręczając poślad są na coraz większej spinie.
Z drugiej strony ich zadaniem jest zapewnienie balansu mięśniowego w stawie kolanowym. Nie mają łatwo bo czworogłowy, jak już napisałem wcześniej, jest zazwyczaj silnym mięśniem. Słaby hamstring robi co może aby mu dorównać i zapewnić bezpieczeństwo stawu kolanowego. Występują dodatkowe napięcia.

Jak widzisz kulszowo goleniowe nie mają łatwo. Dbaj o nie.

Wykonując moje ćwiczenia zapewnisz właściwą długość, elastyczność i siłę mięśni kulszowo goleniowych. Zapobiegniesz dysbalansom w stawie kolanowym i wypłaceniu lordozy lędźwiowej kręgosłupa.

Jeżeli podobają Ci się materiały które publikuję to nie zapomnij subskrybować mojego kanału. Każda subskrypcja, łapka w górę motywują mnie i dają siłę do kolejnych filmów ☀️ Dzięki! 🙏🙏🙏😘

Na pewno wśród znajomych masz osoby, którym odstają łopatki. Udostępnij im ten materiał.

Jeżeli potrzebujesz indywidulanej diety online, ułożonej po solidnej konsultacji z dietetyczką kliniczną i wspieranej treningiem pod moją opieką, to skontaktuj się ze mną. Do diety online podchodzimy tak jak w gabinecie stacjonarnym, bez automatów, schematów, masowych wysyłek. Obsługujemy również klientów ze schorzeniami wymagającymi modyfikacji diety.

Dieta online, trening online – zapraszam do współpracy:

Zacznij zmianę już dziś! To prostsze niż myślisz. Wybierz jedną z czterech poniższych opcji.