Mobilizacja kręgosłupa piersiowego i zginaczy biodra + stabilizacja antyrotacyjna i obręczy barkowej w pchaniu horyzontalnym (klęk).

Rotacje kręgosłupa idealnie wpasowują się w pchania horyzontalne. W wykonanie tego zadania ruchowego zaangażowana jest taśma spiralna. Mięśnie piersiowe większe, skośne brzucha, naramienne, trójgłowe ramienia, zębate przednie.

Bardzo wiele osób nie realizuje rozgrzewki w poprawny sposób. Problemem jest czas i brak rzetelnej wiedzy. Nie chcemy aby trening przeciągał się w nieskończoność. Dlatego w moich ćwiczeniach rozgrzewkowych łączę wiele elementów w jednym zadaniu. Dzięki temu Twoja rozgrzewka zapewni bezpieczeństwo w treningu właściwym, jednocześnie nie zajmując dużo czasu.

To ćwiczenie polecam przed każdym rodzajem treningu. Pełne zakresy w rotacji kręgosłupa są bardzo ważne. Ich brak może np. spowodować kompensację w biodrach i wystąpienie kolana koślawego. Rotację kręgosłupa wykorzystujemy przy przemieszczaniu się.

Brak dobrej stabilizacji antyrotacyjnej to bardzo częsta przyczyna kontuzji kręgosłupa.

Korzyści:

➡️ mobilizacja kręgosłupa piersiowego
➡️ mobilizacja zginaczy biodra
➡️ aktywacja mięśni skośnych brzucha – stabilizacja antyrotacyjna
➡️ aktywacja mięśnia zębatego przedniego – stabilizacja łopatki i stawu ramiennego
➡️ stabilizacja biodra i odcinka lędźwiowego kręgosłupa

Jeżeli podobają Ci się materiały które publikuję to nie zapomnij subskrybować mojego kanału. Każda subskrypcja, łapka w górę motywują mnie i dają siłę do kolejnych filmów ☀️ Dzięki! 🙏🙏🙏😘

Na pewno wśród znajomych masz osoby, którym odstają łopatki. Udostępnij im ten materiał.

Jeżeli potrzebujesz indywidulanej diety online, ułożonej po solidnej konsultacji z dietetyczką kliniczną i wspieranej treningiem pod moją opieką, to skontaktuj się ze mną. Do diety online podchodzimy tak jak w gabinecie stacjonarnym, bez automatów, schematów, masowych wysyłek. Obsługujemy również klientów ze schorzeniami wymagającymi modyfikacji diety.

Dieta online, trening online – zapraszam do współpracy:

Zacznij zmianę już dziś! To prostsze niż myślisz. Wybierz jedną z czterech poniższych opcji.