Zdarza Ci się siedzieć w ten sposób?

W 6 minut wytłumaczę Ci co się dzieje z Twoim ciałem podczas takiej pozycji i jakie mogą być tego konsekwencje.

Dysharmonia mięśniowa objawia się napiętymi i skróconymi mięśniami brzucha, oraz kulszowo goleniowymi. O napięciu tych drugich decydują słabe pośladki, za które kulszowo goleniowe muszą wykonywać pracę. Natomiast osłabionymi mięśniami będzie grupa zginaczy biodra i prostowniki grzbietu.

Pozycja „na luzaka” utrwala ten stan. Ostatecznie miednica może przyjąć pozycję tyłopochylenia. Powoduje to wypłycanie naturalnej lordozy lędźwiowej.
W konsekwencji nadmierne rozciąganie więzadeł nad i międzykolcowych, zmniejszenie aktywności mięśnia wielodzielnego, stabilizującego kręgosłup, osłabienie krążka międzykręgowego i skłonność do dyskopatii.

Przekonałem Cię aby zobaczyć film?

Przedstawiam program naprawczy tyłopochylenia miednicy. Do dzieła!

Jeżeli podobają Ci się materiały które publikuję to nie zapomnij subskrybować mojego kanału. Każda subskrypcja, łapka w górę motywują mnie i dają siłę do kolejnych filmów ☀️ Dzięki! 🙏🙏🙏😘

Na pewno wśród znajomych masz osoby, które mają spłyconą lordozę lędźwiową kręgosłupa i tyłopochylenie miednicy. Udostępnij im ten materiał.

Jeżeli potrzebujesz indywidulanej diety online, ułożonej po solidnej konsultacji z dietetyczką kliniczną i wspieranej treningiem pod moją opieką, to skontaktuj się ze mną. Do diety online podchodzimy tak jak w gabinecie stacjonarnym, bez automatów, schematów, masowych wysyłek. Proces opieki prowadzi kliniczny dietetyk online. Obsługujemy również klientów ze schorzeniami wymagającymi modyfikacji diety.

Dieta online, trening online – zapraszam do współpracy:

Zacznij zmianę już dziś! To prostsze niż myślisz. Wybierz jedną z czterech poniższych opcji.