budowa masy mięśniowejTkanka mięśniowa jest niezbędna do życia. To oczywiste. Jednak niewiele osób wie o tym, że aby poprawnie schudnąć, w organizmie musi być jej odpowiednia ilość. Tkanka mięśniowa w sporej części wpływa na właściwą prędkość metabolizmu. Diety redukcyjne, bez zapewnienia ochrony Twoich mięśni, prawie zawsze kończą się efektem jojo.

Oto 4 typowe błędy, które popełniają ludzie, próbując zbudować mięśnie:

1. Brak mądrze skonstruowanego, długoterminowego planu. Częste zmiany planów, porzucanie ich, błąkanie się pomiędzy nowymi internetowymi modami. Porzucanie treningu.
Kiedy nie widzisz po dwóch miesiącach efektów to poczekaj kolejne kilka miesięcy. Jeżeli plan przygotował doświadczony trener, to będzie on najprawdopodobniej skuteczny. Jedynie czego potrzebujesz to więcej czasu.

2.  Zbyt szybkie przechodzenie do kolejnej redukcji to kolejny problem. Przy pierwszych oznakach niewielkiego przyrostu tkanki tłuszczowej ludzie wpadają w panikę i zaczynają redukować. Przyrosty tkanki tłuszczowej są nieuniknione, jeśli chodzi o zwiększenie masy mięśniowej (chyba, że jesteś zupełnie początkujący).
Jeśli próbujesz nabrać masy mięśniowej, zalecam utrzymywanie nadwyżki kalorycznej przez co najmniej 4 miesiące. Zbyt częste redukcje nie są najbardziej efektywnym sposobem na budowę masy mięśniowej.

3. Skoczne zajęcia fitness, w rytm muzyki, ułatwiają osiągnięcie wielu pożądanych celów. Jednak żadnym z tych celów nie jest budowa tkanki mięśniowej.
Jeśli chcesz się odchudzić a wiesz, że Twoim problemem jest niewielka ilość tkanki mięśniowej, nie podążaj ślepo za celebrytami lansującymi nowe skoczne programy. Zajęcia grupowe w klubie fitness najprawdopodobniej też nie są dobrą dla Ciebie drogą. W takim przypadku bardziej prawdopodobne, od schudnięcia, jest zrobienie sobie krzywdy w stawy kolanowe. Rozsądnym rozwiązaniem jest zgłoszenie się do trenera, który przygotuje dla Ciebie indywidualny plan, który zapewni przyrost tkanki mięśniowej.

4. Niektóre suplementy mogą być pomocne, ale nie zastąpią diety i treningu. Ludzie używają suplementów, myśląc, że zastąpią one zdrową, dobrze dobraną dietę. Jeśli nie dostarczysz organizmowi nadwyżki kalorycznej w postaci zdrowych pokarmów, nie zbudujesz mięśni. Niezależnie od przyjmowanych suplementów.

Trener personalny, specjalista ds. żywienia
mgr inż. Ryszard Czarkowski

Trener personalny Wrocław
Trening personalny Wrocław
Trener personalny online
Dietetyk Wrocław
Dieta online
Odchudzanie online