Masz stresującą pracę? Dużo siedzisz i wpatrujesz się w ekran telefonu? Wykonujesz ćwiczenia siłowe bez głębszej analizy techniki? Odpowiedzi twierdzące mogą sugerować nadmierne napięcie górnej części mięśnia czworobocznego. Nie jest to nic odkrywczego, bowiem jest to najczęściej jeden z najbardziej napiętych mięśni w naszym ciele. Zarazem jeden z najbardziej problematycznych. Przy tym napięciu może być nadmiernie skrócony lub rozciągnięty.

Mięsień czworoboczny wpływa na pracę łopatki i jej stabilizację. Jednak łopatka nie jest zawieszona w próżni. Jest pośrednikiem pomiędzy kręgosłupem a stawem ramiennym. Problemy z mięśniem czworobocznym to destabilizacja równowagi w obrębie łopatki. W dalszej kolejności zaburzenie rytmu ramienno łopatkowego i problemy ze stawem ramiennym. Niepoprawne ustawienie i ślizg łopatki zniszczy również naturalne krzywizny kręgosłupa i wywoła wiele stanów bólowych.

Wiele osób rozciąga i masuje górną część m. czworobocznego. Ale czy to wystarczy aby uzyskać trwały efekt?

Raczej nie.

Twoje ciało to system powiązanych elementów. Aby poradzić sobie z problemem musisz więc podejść do niego w sposób systemowy. Mięsień czworoboczny jest sam dla siebie antagonistą. Jeżeli chcesz trwale rozluźnić jego górną część to powinieneś wzmocnić dolną.

Przekonałem Cię aby zobaczyć film?

Przedstawiam program, oparty na rzetelnej wiedzy, dzięki któremu Twój staw ramienny i kręgosłup, za sprawą poprawnie pracującej łopatki, będą bezpieczne.

Do dzieła!

Jeżeli podobają Ci się materiały które publikuję to nie zapomnij subskrybować mojego kanału. Każda subskrypcja, łapka w górę motywują mnie i dają siłę do kolejnych filmów ☀️ Dzięki! 🙏🙏🙏😘

Na pewno wśród znajomych masz osoby, które bolą plecy i narzekają na wygląd pośladków. Udostępnij im ten materiał.

Jeżeli potrzebujesz indywidulanej diety online, ułożonej po solidnej konsultacji z dietetyczką kliniczną i wspieranej treningiem pod moją opieką, to skontaktuj się ze mną. Do diety online podchodzimy tak jak w gabinecie stacjonarnym, bez automatów, schematów, masowych wysyłek. Proces opieki prowadzi kliniczny dietetyk online. Obsługujemy również klientów ze schorzeniami wymagającymi modyfikacji diety.

Dieta online, trening online – zapraszam do współpracy:

Zacznij zmianę już dziś! To prostsze niż myślisz. Wybierz jedną z czterech poniższych opcji.