Rotację w biodrach wykorzystujemy przy lokomocji. Między innymi dlatego warto zadbać o poprawne zakresy ruchowe w tej okolicy. Zaniedbane biodro daje oznaki bólowe bardzo późno. Jednak jeśli już to nastąpi to czeka nas kalectwo do końca życia.

Prezentuję dzisiaj ćwiczenie które idealnie nadaje się aby wykorzystać je w rozgrzewce do każdego rodzaju treningu. Połączenie pozycji 90 – 90 i gołębia, z zaangażowaniem mięśni pleców, mięśni skośnych brzucha.

Wielu z nas nie jest w stanie poprawnie wykonać gołębia. W filmie prezentuję jak sobie z tym poradzić.

Dużo osób wykonuje tą pozycję w nie do końca poprawny sposób. Przedstawiam najbardziej efektywną opcję i najczęstsze błędy.

Korzyści:

➡️ mobilizacja mięśni pośladkowych, przywodzicieli uda i innych rotatorów zewnętrznych i wewnętrznych biodra – mobilizacja biodra w rotacji
➡️ mobilizacja mięśni pleców – mobilizacja ramienia i kręgosłupa w zgięciu
➡️ aktywacja mięśni skośnych brzucha – mobilizacja kręgosłupa w rotacji
➡️ mobilizacja zginaczy biodra – mobilizacja biodra w wyproście
➡️ mobilizacja nadgarstka

Jeżeli podobają Ci się materiały które publikuję to nie zapomnij subskrybować mojego kanału. Każda subskrypcja, łapka w górę motywują mnie i dają siłę do kolejnych filmów ☀️ Dzięki! 🙏🙏🙏😘

Na pewno wśród znajomych masz osoby, którym odstają łopatki. Udostępnij im ten materiał.

Jeżeli potrzebujesz indywidulanej diety online, ułożonej po solidnej konsultacji z dietetyczką kliniczną i wspieranej treningiem pod moją opieką, to skontaktuj się ze mną. Do diety online podchodzimy tak jak w gabinecie stacjonarnym, bez automatów, schematów, masowych wysyłek. Obsługujemy również klientów ze schorzeniami wymagającymi modyfikacji diety.

Dieta online, trening online – zapraszam do współpracy:

Zacznij zmianę już dziś! To prostsze niż myślisz. Wybierz jedną z czterech poniższych opcji.