Żyjemy w czasach gdzie nierzadko nie udaje nam się nawet zjeść kolacji z partnerem. Każdy goni aby zarobić na życie, aby mieć lepiej. Ale czy to faktycznie lepsze życie? Nie mamy czasu dla siebie, nie mówiąc o partnerze. Tłumaczymy sobie, że takie czasy i tak trzeba, że inni też tak mają. Jak jedziemy na imprezę integracyjną, to oczywiście sami. Partner jedzie na swoją. Pracodawca tłumaczy, że nieobecność i poświęcenie weekendu swojej rodzinie (nie rodzinie korporacji) będzie niemile widziane. Przecież to firma powinna być rodziną. Wtedy będziemy bardziej efektywnie pracować.
Co nas w takim razie łączy z partnerem? Kredyt? Dzieci?

Starajmy się w tym wszystkim szukać rozwiązań. Moim zdaniem jednym z nich może być joga z partnerem.

Główne założenie jogi to jedność ciała, umysłu i duszy, przywrócenie równowagi wewnętrznej. Każdy odbiera jogę w trochę inny sposób. Może być okazją do rozciągnięcia się, nauki oddychania i skupienia się.
Jednak wspólne uprawianie jogi z inną osobą może mieć szczególne zalety. Praktyka ta, zwana jogą dla par, pozwala dwóm osobom na wzmocnienie wzajemnej relacji. Od zwiększenia poziomu zaufania do lepszej komunikacji w związku. Zwróćcie uwagę, że wykraczamy daleko poza korzyści fizyczne.
Joga w parach może być swego rodzaju warsztatem wzmacniającym związek. Podczas ćwiczeń trzeba w 100% zwracać na siebie uwagę i pracować nad wspólnymi celami.

Główne zalety jogi dla par:

1. Zwiększone zadowolenie z relacji
Badania wykazały, że pary, które wspólnie podejmują nowe wyzwania, mogą poczuć wzrost zarówno jakości relacji, jak i wzajemnej atrakcyjności. Wspólne ćwiczenia mogą pomóc w ożywieniu związku. Uczenie się nowych ćwiczeń pozwala parom wspólnie spędzać czas i dzielić się swoimi doświadczeniami. To nie tylko świetna zabawa ale nauka możliwości i ciała partnera.
Joga uczy uważności. Badania wskazują na jej korelację ze szczęśliwymi związkami i zadowoleniem z relacji.
Odczuwanie danej chwili, podczas oddychania i ćwiczeń z partnerem, może wzmocnić twoją relację. Dzięki czemu oboje poczujecie się bardziej zadowoleni ze swojego związku.

2. Lepsze życie seksualne
Joga dla par może przyczynić się do zwiększenia zarówno podniecenia, jak i satysfakcji seksualnej.
Joga sama w sobie nie ma charakteru seksualnego. Jednak synchronizacja oddechu, pozycji i ruchów może wpłynąć na twoje życie seksualne, ponieważ wymaga nowych poziomów zaufania, komunikacji i połączenia.
Jednym z powodów, dla których joga może poprawić twoje życie seksualne, jest lepsza komunikacja poprzez dotyk i ruch. Konflikt w związkach może wynikać z tego, że pary czują się niezsynchronizowane, odległe sobie, ze swoimi problemami, aktywnościami i czasem wolnym spędzanym osobno. Joga dla par może pomóc poczuć się bardziej zsynchronizowanymi.

3. Zwiększona komunikacja i zaufanie
Aby ćwiczyć partnerem musisz na nim polegać, ufać mu, wspierać się nawzajem. To wszystko w atmosferze świetnej komunikacji.
Świadomy dotyk ma zdolność komunikowania drugiej osobie, że jest ważna, doceniana, kochana, akceptowana i bezpieczna.
Dopasowywanie swoich ruchów do partnera, może pomóc zwiększyć empatię i więź.
🙏🙏🙏