Masz pracę biurową?

Jeżeli tak, to najprawdopodobniej już wiesz, że powinnaś dbać o zginacze biodra. Przykurczone od siedzenia potrafią zmienić kąt ustawienia miednicy (nadmierne przodopochylenie), pogłębić lordozę lędźwiową, wywołując bóle pleców.
Nadmierne przodopochylenie to nie tylko problem z kręgosłupem lędźwiowym. Bardzo często jest powiązane z kolanem koślawym. Natomiast ta przypadłość rozpoczyna lawinę problemów z biodrem, kolanem i stopą. Między innymi może powodować płaskostopie.

Większość z nas zdaje sobie sprawę, że receptą na te wszystkie problemy jest rozciąganie mięśni biodrowo lędźwiowych i prostego uda.

Ale czy to wystarczy aby uzyskać trwały efekt?

Raczej nie.

Twoje ciało to system powiązanych elementów. Aby poradzić sobie z problemem musisz więc podejść do niego w sposób systemowy. Aby trwale poradzić sobie z przykurczonymi zginaczami biodra musisz wzmocnić ich antagonistów. To ich słabość powoduje rotację miednicy do nadmiernego przodopochylenia, skracanie biodrowo lędźwiowych i prostego uda. Zmiana położenia miednicy trwale wpłynie na długość zginaczy biodra.

Przekonałem Cię aby zobaczyć film?

Przedstawiam program naprawczy skróconych zginaczy biodra.

Do dzieła!

Jeżeli podobają Ci się materiały które publikuję to nie zapomnij subskrybować mojego kanału. Każda subskrypcja, łapka w górę motywują mnie i dają siłę do kolejnych filmów ☀️ Dzięki! 🙏🙏🙏😘

Na pewno wśród znajomych masz osoby, które mają spłyconą lordozę lędźwiową kręgosłupa i tyłopochylenie miednicy. Udostępnij im ten materiał.

Jeżeli potrzebujesz indywidulanej diety online, ułożonej po solidnej konsultacji z dietetyczką kliniczną i wspieranej treningiem pod moją opieką, to skontaktuj się ze mną. Do diety online podchodzimy tak jak w gabinecie stacjonarnym, bez automatów, schematów, masowych wysyłek. Proces opieki prowadzi kliniczny dietetyk online. Obsługujemy również klientów ze schorzeniami wymagającymi modyfikacji diety.

Dieta online, trening online – zapraszam do współpracy:

Zacznij zmianę już dziś! To prostsze niż myślisz. Wybierz jedną z czterech poniższych opcji.