proces zmiany, efektywna dieta, indywidualna dieta
Zdjęcie 1

Twój sukces w procesie zmiany zależy w dużej mierze od wiedzy i doświadczenia dietetyka. Jednak nie należy zapominać, że nawet najlepszy dietetyk nie ułoży właściwej diety i planu treningów bez rzetelnych informacji od Ciebie. To na ich podstawie powstaje plan zmiany. Zwróć uwagę jak często w schemacie (zdjęcie 1) pojawiają się dane klienta i ich analiza. Na kolejnym zdjęciu (zdjęcie 2) możesz zobaczyć przykładowe dane, których potrzebuje dietetyk, aby zwiększyć prawdopodobieństwo Twojego sukcesu. Przez dane rozumiemy pomiary, dzienniczek aktualnego żywienia, wyniki badań laboratoryjnych, dokładny wywiad żywieniowy. Im więcej tych danych dostarczysz dietetykowi i im będą one bardziej rzetelne, tym dieta i treningi będą bardziej dopasowane, a prawdopodobieństwo osiągnięcia celu większe. W internecie można znaleźć wiele firm oferujących ,,indywidualne” diety, z opieką dietetyka i trenera, wysyłanych automatycznie po zapłacie.

Indywidualna dieta. Materiały dla dietetyka. Skuteczna dieta
Zdjęcie 2

Program wybierając jedną z kilku gotowych diet opiera się na kilku danych klienta (głownie BMI). Jaka jest wartość takich diet? Oczywiście niewielka.

Podsumowując, aby współpraca z dietetykiem była efektywna, przygotuj  się do niej. Bądź gotowy przekazać informacje, które dietetyk będzie potrzebował, aby Ci pomóc.
Pamiętaj, że dieta którą otrzymasz podczas wizyty u dietetyka lub zaraz po zapłacie przez stronę internetową nie będzie indywidualną dietą szytą na miarę.