Plan treningowy, hierarchia ważności celów i ich realizacja.

plan treningowy

Zatrzymaj się na chwilę. Pomyśl o tym, co jest dla Ciebie naprawdę ważne. Zrób hierarchię ważności swoich celów. Czy marzenie o zdrowiu jest na szczycie Twojej listy?

Jeśli tak, to pamiętaj, że od marzeń wszystko się zaczyna, ale proces spalania tkanki tłuszczowej oraz budowania mięśni wymaga czasu. Tutaj nic nie dzieje się od razu. Być może nie zauważysz rezultatu po 2 tygodniach, a nawet po miesiącu.

Czy w takim razie Twoja praca nie miała sensu? Rezultaty są często odwleczone w czasie, dlatego potrzebny jest upór i konsekwencja oraz przekonanie, że to co robisz jest dobre i może nie dziś, nie jutro, ale za  kilka miesięcy przyniesie pożądany efekt. Niektórzy z Was piszą do nas, że ćwiczą od miesiąca i nie widać efektów. Sukces to suma małych wysiłków podejmowanych każdego dnia. Działanie pod presją szybkiego efektu kończy się stosowaniem głodowych diet, zażywaniem niezdrowych dla organizmu substancji, a w konsekwencji efektem jo jo i frustracją. Przy dążeniu do celu ważny jest sensowny i realny plan oraz konsekwencja w jego realizacji.

Podziel drogę do celu na mniejsze etapy, które będziesz stopniowo realizować.

Większość ludzi poddaje się na ostatniej prostej, tuż przed osiągnięciem sukcesu. Nie wiedząc, że nagroda jest tuż za rogiem stwierdzają, że to bez sensu i lepiej sobie odpuścić. Nie bądź jednym z nich! Nie poddawaj się i zauważaj to, co już osiągnąłeś, a nie to, co jeszcze musisz osiągnąć. Pamiętaj,  że sukces to nie przypadek, ale ciężka praca i wytrwałość.