Kontuzja stożka rotatorów potrafi wyłączyć z treningu na wiele miesięcy. Jednocześnie jest to jeden z najczęstszych problemów z którymi borykają się bywalcy siłowni.

Nadmiernie rozwinięte mięśnie powierzchowne, w stosunku do mięśni stożka rotatorów powodują dysbalans mięśniowy w tym obszarze, decentralizację głowy kości ramiennej w stawie i zapalenie mięśnia nadgrzebieniowego. W dłuższej perspektywie taki stan będzie prowadził do zmian zwyrodnieniowych.

Dodatkowo ograniczone zakresy w rotacjach ramienia będą powodowały liczne kompensacje, które wpłyną na stabilizację łopatki, kręgosłupa, zdrowie stawu ramiennego.

Twoje ciało to system powiązanych elementów. Aby poradzić sobie z problemem musisz podejść do niego w sposób systemowy. Staw ramienny nie będzie funkcjonował poprawnie bez właściwego ustawienia i ślizgu łopatki. Naprawiając ramię musimy patrzeć całościowo, na kompleks łopatkowo ramienny.

Przekonałem Cię aby zobaczyć film?

Przedstawiam program, oparty na rzetelnej wiedzy, dzięki któremu Twój staw ramienny będzie funkcjonował poprawnie przez długie lata.

Do dzieła!

Jeżeli podobają Ci się materiały które publikuję to nie zapomnij subskrybować mojego kanału. Każda subskrypcja, łapka w górę motywują mnie i dają siłę do kolejnych filmów ☀️ Dzięki! 🙏🙏🙏😘

Jeżeli potrzebujesz indywidulanej diety online, ułożonej po solidnej konsultacji z dietetyczką kliniczną i wspieranej treningiem pod moją opieką, to skontaktuj się ze mną. Do diety online podchodzimy tak jak w gabinecie stacjonarnym, bez automatów, schematów, masowych wysyłek. Proces opieki prowadzi kliniczny dietetyk online. Obsługujemy również klientów ze schorzeniami wymagającymi modyfikacji diety.

Dieta online, trening online – zapraszam do współpracy:

Zacznij zmianę już dziś! To prostsze niż myślisz. Wybierz jedną z czterech poniższych opcji.